Ajal, mil nii energia- kui ressursitõhusus on tähtsamad kui kunagi varem, on meil suurim hea meel teatada, et vahetame oma kaua armastatud Heidelbergi offsettrükimasina täiesti uue, kiirema ja parema  Heidelberg XL106 trükimasina vastu.

Rahvusvaheline trükiturg on pidevas muutumises ja ootused endiselt kasvavad. Järeleandmisi ei saa teha ei tarneaegade, kvaliteedi, tõhususe ega ka keskkonnamõjude arvelt. Nõudmised, mida nii turg kui me ise endale seame, aina tõusevad. Tänu tehnoloogia arengule ja jätkuvalt kasvavale nõudlusele meie teenuste järgi, oleme otsustanud oma praeguse viievärvilise Heidelberg CX102 trükimasina vahetada välja kaheksavärvilise Heidelberg XL106 vastu. See investeering tõstab nii efektiivsust kui trükikvaliteeti märkimisväärselt vähendades samal ajal meie mõju keskkonnale.

Kuna efektiivsus on nii trükitööstuses kui tänases majandusolukorras eluliselt tähtis, on see üks põhilisi faktoreid, miks otsustasime masinauuenduse teha. Uus trükimasin tõstab meie tootmisvõimekust 250% suurendades konkurentsivõimet nii lühikestel kui pikkadel tööotsadel. Seadistusajad vähenevad rohkem kui poole võrra. Tänu pöörajale vähenevad ka tootmisajad vähemalt 50% võrra.

Teine suur pluss masina vahetuse juures on vähenev mõju keskkonnale. Trükimasin ise on täielikult CO2 neutraalne. Lisaks sellele suudab masin tänu automaatsele värvikontrollile vähendada materjalikulu sissevõtul 5-7%. See tähendab, et säästame aastas rohkem kui 100 tonni paberit, mis on võrdeline 50 tonni CO2 emissiooniga.

Uus Heidelberg XL106 tuleb koos täiesti uue platvormiga, mida peetakse Heidelbergi lipulaevaks. Valisime kõik võimalikud lisad, et tagada maksimaalselt kõrge trükikvaliteet ja värvitäpsus. Tänu sellele vastame ka kõige nõudlikumate klientide vajadustele. Kirsiks tordile juurutame ISO 12647 värvihalduse standardi.

Masinauuendus ei ole ainuke viis, kuidas proovime energiat säästa. Võtame luubi alla iga majasisese protsessi, et tagada kogu ettevõtte maksimaalne efektiivsus. Kutsume üles ka kõiki teisi ettevõtteid astuma samme selle nimel, et olla tõhusam kui kunagi varem.

Heidelberg XL106 paigaldatakse Kprinti Märtsis või aprillis 2023.